O nas

Kim jesteśmy


Firma Ambasador to jeden z największych dystrybutorów produktów do cukiernictwa, piekarnictwa, lodziarstwa i gastronomii. Od ponad 30 lat docieramy ze swoją ofertą do największych cukierni, piekarni.

Gwarantujemy swoim odbiorcom kompleksową, profesjonalną obsługę w produkty świeże i mrożone o najwyższej jakości. Importujemy frytury i mieszanki ciast amerykańskich z USA. Sprowadzamy także produkty z Włoch, Grecji czy Wielkiej Brytanii. Od wielu lat jesteśmy największym importerem i dystrybutorem największego w Europie, norweskiego producenta papieru do pieczenia firmy Nordic Paper AS.Nasz cel


Naszym celem strategicznym działania jest zaopatrzenie jak największej liczby klientów B2B, w produkty najwyższej jakości oraz w racjonalnej cenie. Do każdego klienta odchodzimy w sposób indywidualny - szukamy korzystnych rozwiązań, negocjujemy warunki i zapewniamy stałą opiekę swoich handlowców oraz technologów.

Gwarantujemy bezpośrednie dostawy na terenie centralnej, północno-wschodniej, północno- zachodniej i północnej Polski – gdzie znajdują się nasze oddziały w Orzyszu na Mazurach, w Lublinie, w Gdańsku oraz w Bydgoszczy. Jako importer prowadzimy również dystrybucję produktów na terenie całego kraju poprzez swoich partnerów handlowych.

Posiadamy własną pracownię Akademię Pomysłów, w której prowadzimy profesjonalne szkolenia dla naszych klientów. Pod okiem naszych Technologów przedstawiamy nowe trendy oraz prowadzimy wdrożenia "szyte na miarę”.

Gwarancja jakości, bezpieczeństwo


Od 2021 roku firma Ambasador weszła do grupy Orkla Foods Ingredients. Orkla to jedna z największych grup kapitałowych w Skandynawii. Posiada w swojej ofercie ponad 70 uznanych marek, a swoje produkty eksportuje do 35 krajów na 5 kontynentach.

Obecnie wdrażamy Standard bezpieczeństwa Orkla Foods, który jest na całym świecie uznanym standardem bezpiecznej żywności BRC- British Retail Consortium. Chcemy, aby wszystkie czynniki ryzyka, które występują podczas produkcji żywności zostały objęte należytym nadzorem. Będąc częścią grupy Orkla możemy korzystać z bogatej wiedzy i zasobów koncernu pod względem organizacyjnym, logistycznym oraz bezpieczeństwa żywności.

ISO 22000 - system zarządzania bezpieczeństwem żywności


ISO 22000 to międzynarodowy standard systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności, który może być stosowany w całym łańcuchu żywnościowym.

Akredytowana certyfikacja i rejestracja na zgodność z ISO 22000 pokazuje zaangażowanie przedsiębiorstwa w jakość i bezpieczeństwo żywności oraz wolę ciągłego doskonalenia;

Certyfikacja ISO 22000 wskazuje istnienie efektywnego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności, który spełnia rygory niezależnego, zewnętrznego audytu;

Certyfikacja ISO 22000 zapewnia zgodności z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi bezpieczeństwa żywności.

Pobierz certyfikat

Certyfikat RSPO


Certyfikat RSPO daje gwarancję tego, że wykorzystany do produkcji olej palmowy – pochodzi z upraw nieprzyczyniających się do zubożenia wartości przyrodniczych. Jednocześnie zapewnia poszanowanie praw ludzi zamieszkujących tereny upraw palm olejowych. Certyfikacji podlegają plantacje, jak również przedsiębiorstwa, które korzystają z oleju palmowego. Łańcuch dostaw RSPO SCCS gwarantuje, że w produktach wykorzystano olej palmowy pochodzący z certyfikowanych plantacji. Certyfikacja oleju palmowego ma na celu poprawę warunków jego wytwarzania i minimalizację skutków zmian środowiskowych.

Pobierz certyfikat

Sklep online